HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
autó-motor-sport

Felcsúti vereség

2017. március 11. (szombat) 17:55

A listavezető Videoton két góllal legyőzte a vendég Diósgyőrt szombaton a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában.

OTP Bank Liga, 23. forduló: Videoton FC - Diósgyőri VTK 2-0 (2-0) ------------------------------------

Felcsút, 2455 néző, v.: Berke
    gólszerzők: Vinícius (33.), Jagodinskis (36., öngól)
    sárga lap: Nego (74.), illetve Karan (10.), Novothny (58.), Szalóczy (76.)

Videoton FC: Kovácsik - Nego, Vinícius, Fiola, Stopira - Hadzic, Szolnoki, Pátkai - Scepovic, Lazovic, Suljic (Géresi 80.)

DVTK: Bukrán - Eperjesi, Karan, Lipták, Jagodinskis, Lőrincz P. - Fülöp I. (Vela 63.), Dausvili, Szalóczy - Ugrai, Novothny (Szarka 78.)

Az első félóra komolyabb helyzet nélkül telt el: a Videotonnál volt többet a labda, a Diósgyőr leginkább a védekezéssel volt elfoglalva. A 33. percben megszerezte a vezetést a székesfehérvári gárda, egy szöglet után a pénteken magyar állampolgári esküt tett Vinícius fejelt a kapuba. Pár perc múlva már kettővel vezettek a hazaiak: Nego beadása Jagodinskisről vágódott a saját kapujába.

Fordulást követően alábbhagyott a Videoton lendülete, a vendégek próbálkozásai pedig nem sok veszélyt jelentettek Kovácsik kapujára. Összességében negyedórányi jó futballal is megérdemelten nyert a hazai csapat.