HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
portré

Célkeresztben a helyi fejlesztés

2015. április 18. (szombat) 07:56
 
A megyei közgyűlés februári ülésén választotta meg Farkas Zoltánnét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatójának.

A feladat nagy, hiszen javában tart az Európai Unió 2020-ig tartó ciklusához kapcsolódó fejlesztési pályázatok, projektek előkészítése. Személyéről és céljairól kérdeztük az új igazgatót.

„Egy multinacionális cégnél, a MOL Nyrt.-nél dolgoztam két évtizeden keresztül. Az üzemviteli osztályon kezdtem, majd a gazdasági területen folytattam munkámat. Eközben más területen is kipróbálhattam magam: így középiskolai szaktanárként is vállaltam felelősséget az ifjúság nevelésében, valamint pályázati igények felkutatásával, pályázatok írásával is foglalkoztam. Most az olajiparból kértek fel az ügynökséghez. Azért választottam ezt a nagy szakmai kihívást, mert úgy éreztem, ez az az időszak, amikor az eddig szerzett tapasztalataimmal, ismereteimmel érdemben hozzá tudok járulni a megye fejlesztéséhez” – mutatkozott be néhány szóban Farkas Zoltánné.

Magyarországon számos tényező indokolja a területileg decentralizált fejlesztéseket. A társadalom, a gazdaság és a környezet tekintetében, jelentős eltérések figyelhetők meg az országon belül. Eltérő, sajátos adottságokra szabott helyi beavatkozásokra van szükség. Célom, hogy minél több fejlesztést valósítsunk meg a már elnyert pályázatokból a megye felzárkóztatása érdekében, ezzel hatékonyan csökkentve a régióban élők hátrányát.[1_300] 2-fz-nagy.jpg

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség által elnyert „Az életvezetés iskolája” és a duális képzést népszerűsítő projektek reagálnak az eltérő területi igényekre, ezekre szabott beavatkozásokat valósítanak meg, valamint a térségek belső erőforrásaira szinergikusan építkező fejlesztéseket indítanak el.

Az EU intelligens, fenntartható és befogadó növekedési stratégiájának az a küldetése, hogy forrást biztosítson a területileg decentralizált fejlesztések tervezéséhez és megvalósításához.

Célunk az, hogy a térségen belül minél teljesebben megtartsuk és igénybe vegyük a meglévő gazdasági erőforrásokat. Így jutunk el a belső erőforrásokra minél inkább épülő, stabil és fenntartható növekedést felmutató regionális gazdaságfejlesztéshez.

A „helyi érdekű” gazdasági növekedési modell irányában csak hosszú távon lehet elmozdulni. Látni kell, hogy a helyi, térségi gazdasági ciklusokon túlmutató, térség specifikus gazdaságfejlesztési beavatkozások is szükségesek ahhoz, hogy megfelelő erőforrások legyenek az új fejlődési modell kibontakozásához. Különösen igaz ez a munkaerő, a tőke és a tudás területén. Ezt a térségi koncentrációt szolgálják azok a gazdaságfejlesztési eszközök is, melyek a 2014-2020 programozási időszakban megvalósuló Terület- és Településfejlesztési Operatív Program fontos alkotóelemei.

A megye látható fejlesztésének, ezen célok megvalósításának vagyok elkötelezve. Látom a jövő várható radikális eredményeit. Ezt a kihívást is azért vállaltam el, hogy önzetlenül tegyek az emberek, a családok, a gazdaságok jövőjéért. Szeretek jó ügyért dolgozni. Most adott egy dinamikus, semmitől meg nem riadó csapat, központi támogatás és számtalan jó koncepció. Hiszem, hogy rajtunk áll, hogy a megye fejlődésért mindent megtegyünk.

Vissza