HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
hírek

Szuper-modern tanműhelyt avattak Ózdon

2010. november 12. (péntek) 18:06
 
Pénteken délelőtt átadták rendeltetésének azt a tanműhelyt Ózdon, ami a Bolyai Farkas Szakképző Iskola diákjainak nyújt magas szintű szakmai gyakorlatot, és amely a Sajó-menti „TISZK rendszerhez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések” elnevezésű projekthez (is) tartozik.



[10_180] ozd 02A beruházás az épület felújítását, továbbá a CNC tanműhely eszközeinek (virtuális hegesztő munkapad, informatikai labor) bővítését jelenti, összességében mintegy kétszázhuszonötmilliós támogatásból. A Társadalmi Infrastrukturális Operatív Program fent idézett projektjéhez kapcsolódó, de Sajó-menti TISZK-re vonatkozó (nagyrészt) uniós támogatás egyébként meghaladja a nyolcszázkilencvenhét-milliót, mely összeghez alig százmilliós önerő járul. Az ünnepi eseményen Tóth Béla a B.-A.-Z. Megyei Önkormányzat [3_180] ozd 03fenntartásában működő tanintézmény igazgatója köszöntötte a megjelenteket, majd rövid tájékoztatást adott az iskola működéséről. Beszédében megjegyezte, a fejlesztések eredménye lehet, hogy az oktatóbázisból kikerülő diákok korszerű és piacképes tudással, gyakorlattal rendelkeznek majd. Riz Gábor országgyűlési képviselő, a Sajó-menti Szakképzés Szervezési Társulás elnöke kiemelte a későbbiek során, hogy a szakoktatást illetően ekkora támogatási összeggel még nem rendelkezett a térség. – A program üzenete, hogy a Sajó-menti TISZK-hez tartozó tizennyolc tanintézmény már együttműködve, rendszerként is hatékony fejlesztője a térségi szakképzésnek – fogalmazott Riz Gábor.

A kormányzat elkötelezte magát

[15_180] ozd 04Dr. Czomba Sándor a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkára nyomatékosította beszédében - a mai szakképzési rendszer legnagyobb gondja hogy a képzési időszak túlságosan hosszú, másrészt a tanulókhoz kerülő bizonyítványok nem takarják azt a tudást, amire a munkaerőpiacnak szüksége lenne. – Ha érdemi eredményeket akarunk elérni, az ózdihoz hasonló módon kell keresni a lehetőségeket. A Magyar Kormány eléggé egyértelműen elkötelezte magát amellett, hogy a szakképzés, és ezen belül a szakmunkás képzés komoly átalakításon esik át mind tartalmában, mind időtartamában. Ez annyit jelent, hogy manuális, hagyományos szakmák esetében visszahozzuk a hároméves képzést, jelenleg öt-hat év ez az időszak. A vállalkozásokat viszont arra kérjük majd, hogy ne a „pálya széléről kiabáljanak, játsszák ők is a meccset.” Jöjjenek be a szakoktatásba, és három-négy, vagy – adott esetben - öt év alatt vezessék be az általuk kívánt szakmákba a tanulókat olyan szinten, hogy a bizonyítvány megszerzésekor már kollégákként kezelhessék őket. Magyarul, a bizonyítvány mögött valós tudás, valós tartalom kell hogy legyen – fogalmazott Czomba Sándor, mielőtt Riz Gábor társaságában átvágta a vadonatúj tanműhely avatószalagját. Az esemény utáni fogadáson Dr. Kovács János B.-A.-Z. Megye főjegyzője mondott pohárköszöntőt - megjegyezvén, hogy a feladat-ellátási társulás nagyon fontos a megyei vezetésnek is, hiszen minimalizálja a fenntartói kockázatokat, ugyanakkor megőrzi az intézményfenntartói szerepeket. Az ünnepi eseményt – mások mellett - megtisztelte jelenlétével Tamás Barnabás országgyűlési képviselő Putnok város polgármestere, Dr. Szilágyiné Baán Anna a Borsod Megyei Kereskedelmi és Iparkamara titkára, továbbá Fürjes Pál Ózd város polgármestere.

[13_960] ozd 05

[5_960] ozd 06

[2_960] ozd 07

[6_960] ozd 08

[8_960] ozd 09

[12_960] ozd 10

[11_960] ozd 11

[9_960] ozd 12

[1_960] ozd 13

[14_960] ozd 14

[7_960] ozd 15

- SfL -

Vissza