HÍREKPORTRÉTÁRSALGÓAKTUÁLISFÓKUSZBANEGYHÁZVENDÉGSÉGBENSZUBJEKTÍVSZÍNESFesztiválÉLETMÓDAdatvédelemX
A BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT ONLINE KIADVÁNYA
autó-motor-sport

Zabari és Karlowits-Juhász a dobogón

2009. június 29. (hétfő) 18:07

Mintegy háromszáz futó tesztelte az új pályákat a szombati 17. Bükki Hegyi Maraton futóversenyen. A nagy múltú, hazánkban egyedülálló, a Miskolc Városi Önkormányzat, a B.-A.Z. Megyei Önkormányzat kiemelt támogatásával megvalósuló verseny házigazdái megújult versenyközponttal, chipes időméréssel várták a június 27-én, szombaton a Majálisparkban, a Királyasztalon kijelölt versenyközpontba érkezőket.

A rendező Marathon Club meghívását elfogadva, az ország minden részéből verbuválódott, négy távra nevezett mezőny tagjai 10.30-kor együtt lódultak neki, hogy teljesítsék az általuk választott penzumot. A nap során – az új pályák terepadottságából adódó nehézségek mellett  - is alaposan kijutott a „jóból”. A kezdetben fülledt, párás időt csepergő eső, zápor, majd erős napsütés is felváltotta, de mindez cseppet sem tántorította el a futókat, akik egyaránt kiválónak minősítették az előkészületeket, a lebonyolítást és a hangulatot.

Végig versenyben

[5_t] ZabariJanos.jpgA klasszikus távon a megyénket képviselő Zabari János egész idő alatt versenyben volt a fővárosi Szabó Gáborral az első helyért. A célba végül másodikként érkezett be a három gyermekes kazincbarcikai családapa, aki kategóriájában, a 35-44 évesek közt a legjobbnak bizonyult. A dobogó harmadik fokára Zabari klubtársa, a szintén kiemelkedő teljesítményt nyújtó miskolci Karlowits-Juhász Tamás állhatott fel. A hölgyek küzdelmében Németh Mária miskolci testnevelő tanár negyedikként zárt.
A fővárosban tanuló, ebből adódóan ottani klubban sportoló, de szintén miskolci Soltész Roland fölényes rajt-cél győzelmet aratott a félmaratonisták csatájában. Ugyanebben a versenyszámban a TVK-Mali TK 47 esztendős sportolója, a nyékládházi Harsányi Zsolt az előkelő ötödik pozíciót harcolta ki.

Pénzdíj a legjobbaknak

A legjobbak a három hosszabb távon -  a serlegek mellett  - pénzdíjazásban részesültek. Valamennyi szám kategória-győztesei emléktárgyat kaptak. Minden  résztvevő emblémázott pólót vihetett haza és mindenkinek járt a spagetti-ebéd is. A célba érkezőket  befutócsomaggal várták. A versenyközpontban nagy sikere volt  a Nike futócipő-tesztelésnek is, ami azt jelenti, hogy az érdeklődők ingyenesen próbálhatták ki a legújabb modelleket. A 17. Bükki Hegyi Maraton ezúttal is pontszerző helyszíne volt a ,,Miskolci 5próba” szabadidősport eseménysorozatnak. Távtól függetlenül minden próbázó egy pontot igazoltathat le a www.kisgalya.hu honlapon található e-mail címeken.

Abszolút győztesek és borsodi helyezettek

Maraton (42,4 km)

férfiak: Szabó Gábor (Sashegyi Gepárd) 2:55:57, 2. Zabari János (Nomád Team) 2:56:55, 3. Karlowits-Juhász Tamás (Nomád Team) 3:05:29.
nők: Wermescher Ildikó (Budapest) 3:49:39, … 4. Németh Mária (Nike Futóklub-Miskolc) 4:52:20.

Félmaraton (20,7 km)

férfiak: Soltész Roland (Vasas-Humansoft) 1:16:34, … 5. Harsányi Zsolt (TVK-Mali TK) 1:31:47.
nők:  Garami Kata (Budapest) 1:40:26.

Kismaraton
(10,2 km)

férfiak: Langer Olivér (Salgótarjáni SC) 35:02.
nők: Papp Ildikó (DSC) 40:38, 2. Kazainé Bodnár Szilvia (Emőd) 44:47, … 5. Péter Ágnes (Miskolc) 48:41.